Veličina teksta:
Izbornik
heeader image heeader image

Održana likovna kolonija u Otoku

  • 17. lipnja 2017.
  • Obrazovanje
fullscreen Održana likovna kolonija u Otoku (1).jpg Održana likovna kolonija u Otoku (1).jpg
Održana likovna kolonija u Otoku (1).jpg
fullscreen Održana likovna kolonija u Otoku (2).jpg Održana likovna kolonija u Otoku (2).jpg
Održana likovna kolonija u Otoku (2).jpg
fullscreen Održana likovna kolonija u Otoku (3).jpg Održana likovna kolonija u Otoku (3).jpg
Održana likovna kolonija u Otoku (3).jpg

Likovni umjetnici iz svih pet slavonskih županija okupili su se, u Otoku, na 1. Otočkoj likovnoj koloniji pod nazivom “Prva crta obrane”.

U prekrasnoj prirodi, na Otočkim virovima, likovne umjetnike obišao je zamjenik župana Josip Dabro.

Ovom kolonijom želi se promovirati prirodna ljepota i krajolik slavonskih šuma, odnosno projekt “Vrata Spačvanskog bazena”, koji je trenutno u proceduri ocjenjivanja u nadležnom Ministarstvu. Dvije godine trajala bi njegova realizacija, u okviru kojega je predviđena i gradnja hostela te kupnja brodice za vožnju rijekama u Spačvanskim šumama.

Likovnu koloniju organizirale su udruge proizašle iz Domovinskog rata Grada Otoka, i humanitarnog je karaktera jer dio radova ostati će udrugama, s tim da će se dio donirati vinkovačkoj Udruzi osoba s invaliditetom „Bubamara“, a likovnjake je okupio Antun Ferbežar - Tonča, voditelj kolonije u Otoku.

Ispis
Vrh